There are no translations available.

Benecko patří svou polohou mezi nejvýše položené obce v Krkonoších (750-1000 m n.m.) Rozkládá se na jižním svahu hory Žalý (1036 m n.m.) mezi městy Vrchlabí a Jilemnice. Díky tomu můžete při lyžování obdivovat i krásné výhledy do kraje a ve slunečných dnech (kterých tu není málo) si vychutnávat slunce po celý den.

Benecko - středisko rekreace a sportu, především lyžování. Naleznete zde lyžařské tratě jak pro začátečníky - lyžařská škola, tak i pro pokročilé. Možnost večerního lyžování na osvětlených sjezdovkách. Všechny sjezdové tratě jsou denně upravovány.

Standardní běžecké tratě na Benecku, propojené s nedalekým běžeckým areálem na Mísečkách, vytvářejí jedno z nejkrásnějších a nejrozlehlejších sportovišť v Krkonoších. Výtečně upravené stopy jak pro  „klasiky“ tak i „bruslaře“.

Benecko v létě – to znamená množství turistických a cyklistických tras, výletů, vyjížďky na koních, nordic-walking, houbaření a relax.

V centru Benecka najdete prakticky vše, co potřebujete. Jsou zde půjčovny lyží, snowboardů, horských kol, školy lyžování pro děti i dospělé, v létě tenisová hřiště, obchody, pošta, diskotéka, bowling a v neposlední řadě množství útulných hospůdek, nabízejících polední menu za rozumnou cenu.

Odkazy :
Skiareál Benecko                                        benecko-1

www.webkamery-krkonoše.cz

Webkamera online Benecko

Skibusy a cyklobusy

Tipy na výlet

KRNAP